Vyšel článek v Echu

11.08.2015 15:05

Osadní výbor ve Zlíči má plno práce

Zlíč je místní částí města Česká Skalice, které se podařilo díky nespokojeným obyvatelům, kteří už nechtěli přihlížet, jak město na tuto svojí část zapomíná, založit osadní výbor (OV). Ten se letos v novém kabátě "pere" už druhé volební období.

V letošním roce se členům podařilo vypracovat studii úsekového měření ve Zlíči včetně pravděpodobné návratnosti a předložit ji starostovi Náchoda. Přes veškerou snahu a skutečnost, že frekventovanost a neukázněnost řidičů roste, byl přístup starosty negativní. Dalším návrhem bylo odkoupení pozemku za účelem vybudování parkovacích míst a dětského hřiště. Další velkou neznámou je vybudování chodníků, o kterém "sní" obyvatelé Zlíče několik desítek let. Ve snaze konečně vyřešit přetrvávající problém předložil OV návrh do rozpočtu města Česká Skalice pro rok 2016. Jedná se o vytvoření projektu s následnou realizací "vysněných" chodníků a veřejného osvětlení. Je s podivem, že výstavba přilehlých domů v této části obce probíhala v letech 1979 až 1984 a místní obyvatelé stále čekají s nadějí, že by nejen zde chodník mohl vzniknout.

Věříme, že nakonec s městem Česká Skalice bude vzkvétat i zatím opomíjená místní část Zlíč, která si zaslouží být opečovávaná už díky tomu, že je "centerm" turistů směřujících do Ratibořic.

Zapsala Dana Vlčková

Článek ECHO číslo 22 ze 7. srpna 2015